Bluzki i koszule

Jak poprawnie prać koszule?

0

Każdy z nas ma koszule. Jedni chodzą w nich na co dzień, a inni używają ich tylko na świąteczne i okazjonalne wyjścia. Jednak, czy wiemy, jak je prać, by nie traciły koloru oraz przyjemnego dotyku?

Jak prać koszule?

Gdy chcemy prać koszule, trzeba uważać, by nie przebarwiły się na inny kolor. Takie koszule trzeba też często prać w odpowiedniej temperaturze. Zatem jak prać koszule? Koszule, które są wykonane z bawełny, to należy prać w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni. Natomiast koszule flanelowe trzeba prać również w 40 stopniach. Koszule lniane trzeba prać w letniej lub chłodnej wodzie. Najbardziej wymagające do prania są koszule jedwabne. W niektórych przypadkach zaleca się prać jedwabne koszule tylko chemiczne. Często też są zamieszczone informacje na koszulach, jak prawidłowo prać konkretne koszule.

Czy należy prać koszule przed pierwszym założeniem?

Często nie wiemy, czy prać koszule zaraz po zakupie przed pierwszym założeniem. Z reguły powinno się prać takie koszule, nie tylko te białe. Jest też to dla naszego bezpieczeństwa i zdrowia. Nigdy nie wiemy, gdzie wcześniej ta koszula leżała oraz kto ją dotykał. Ubrania mają także na sobie wiele związków chemicznych, a takie pierwsze pranie pomaga w ich usunięciu. Tak samo powinno się prać koszule dziecięce, męskie, jak i damskie.

Czy guziki w koszuli zapinać przed praniem?

Warto, jest pamiętać, że koszule należy prać z rozpiętymi guzikami. Jest to ważne dla bezpieczeństwa zarówno naszych koszul, jak i pralki. Guzki zapięte mogłyby zaplątać się w inne koszule lub mechanizm pralki. Po praniu należy od razu rozwiesić koszulę na wieszaku. Dzięki temu zmniejszymy prawdopodobieństwo odgnieceń na koszuli. Zmniejszy to także czas prasowania.

Jak często należy prać koszule?

Koszule należy prać w zależności od tego, jak często są noszone. Gdy nosimy je codziennie, to szczególne białe koszule należy prać przynajmniej po dwóch założeniach. Unikniemy dzięki temu powstaniu plam lub zapachu, który będzie ciężki do usunięcia. Warto jednak pamiętać, że każde pranie, szczególnie w pralce osłabia materiał, z którego zrobione są koszule. Mogą one wtedy tracić swój blask i trwałość. Dlatego tym bardziej trzeba uważać, na jakie to proszki lub kostki do prania się  używa. Trzeba wybrać taki proszek, który jest delikatny dla koszul.

Lepiej prać koszule w pralce, czy ręcznie?

To, czy będziemy prać koszule ręcznie, czy w pralce w dużej mierze zależy, od tego, co proponuje producent. Niektórych koszul nie można prać w pralce, gdyż może to osłabić materiał. Dlatego tym uważniej trzeba czytać metki z koszul przed włożeniem ich do pralki. Gdy upierzemy koszule ręcznie, to będziemy mieć większą pewność, że po pierwsze koszule się nie przebarwią, a po drugie materiał się nie zepsuje w trakcie prania w pralce. Minusem prania ręcznego, jednak jest to, że dłużej schodzi nad tą czynnością.

Pranie koszul nie jest aż tak trudne. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy to jest tak wielki postęp technologii. Są dostępne pralki, które mają odpowiednio przygotowane programy, do prania koszul.

Copywriter

Mucha dziecięca

Previous article

Jak wyprasować koszulę – przydatne wskazówki

Next article

You may also like