Akcesoria i dodatkiSpodnie

Paski skórzane: modne czy nie ekologiczne?

0

Paski skórzane są bez wątpienia ponadczasowym elementem garderoby, szczególnie męskiej. Nic nie pasuje do garnituru tak dobrze, jak elegancki, skórzany pasek z gustownie dobraną klamrą. W dobie większej świadomości środowiskowej nasuwa się jednak pytanie: czy masowa produkcja takich pasków nie jest ciosem w środowisko? Może lepiej wybrać produkty syntetyczne lub bawełniane? Śpieszymy z odpowiedzią.

Paski skórzane czy materiałowe?

Jak zwykle, prawda plasuje się gdzieś pośrodku. Dobrej jakości pasek, wyprodukowany przez firmę gwarantującą zarówno pochodzenie skóry, jak i bezpieczny dla ekosystemu proces produkcji będzie o wiele bardziej przyjazny dla środowiska od przeciętnej jakości syntetycznego paska. Przemawiają ku temu co najmniej dwa powody.

Trwałość, jakość, styl

Po pierwsze, porządnej jakości pasek wytrzyma o wiele dłużej, nie zniszczy się tak szybko, a jeśli produkt „żyje dłużej”, zmniejsza zapotrzebowanie na produkcję. Po drugie, paski syntetyczne w większości wykonane są z tworzyw zawierających produkty ropopochodne, a co za tym idzie – ich rozkład w środowisku będzie trwał setki tysięcy lat, w większości paski takie nie nadają się też do recyklingu.

Copywriter

Jaki plecak na laptopa – podpowiadamy

Previous article

Kurtka zimowa: puchowa czy syntetyczna?

Next article

You may also like