ONA

Czyszczenie kurtki skórzanej – jak zrobić to dobrze?

0

Kurtka skórzana to ponadczasowy element garderoby. Noszą ją zarówno panowie, jak i panie. Jej ogromną zaletą jest fakt, iż pasuje do niemal każdej stylizacji. Można ją nosić zarówno w chłodniejsze, jak i cieplejsze dni. Nie może zatem dziś, że kurta skórzana cieszy się tak dużą popularnością. Jednak w raz z jej użytkowaniem w końcu musi dojść do zabrudzenia. Pojawiają się zabrudzenia, plamy czy nieprzyjemny zapach. Kurtę należy wówczas wyczyścić i odświeżyć. Ważne jest jednak, aby zrobić to właściwie.

Pranie skórzanej kurtki

Zanim przystąpi się do konkretnego czyszczenia kurtki skórzanej, a przede wszystkim jej prania, dokładnie należy zapoznać się z informacjami na jej metce. Tam właśnie znajdują się informacje dotyczące tego jak wyczyścić kurtkę skórzaną. Przechodząc do tematu prania kurtki skórzanej to w pierwszej kolejności zaznaczyć trzeba, że taka kurtka nie może być prana w pralce. Kurta skórzana zawsze musi być prana ręcznie. Pamiętać także trzeba o tym, aby zastosować specjalny płyn do prania skóry. Zabrudzenia usuwane powinny być za pomocą miękkiej szczoteczki. Wszystko po to, aby skóry nie uszkodzić. Jeśli ma się obawy, że zniszczy się kurtę podczas jej prania to oddać można ją do profesjonalnej pralni.

Usuwanie plam z kurtki skórzanej

Jak wiadomo, na ubraniach pojawić mogą się różne plamy. Tak samo jest w przypadku kurki skórzanej. Pamiętać jednak trzeba, że plamy w przypadku kurtek skórzanych usuwać należy nieco inaczej niż w przypadku innych uprać. Przede wszystkim stosować nie można żadnych środków zawierających rozpuszczalnik. Może on bowiem spowodować odbarwienia na skórze. Dobrym sposobem na usunięcie zabrudzeń jest użycie wody z mydłem lub sokiem z cytryny. Palmę wystarczy pocierać miękką szczoteczką.

Pozbycie się nieprzyjemnego zapachu

Po jakimś czasie skóra może zacząć nieprzyjemnie pachnieć. Tym bardziej, że jest to materiał, który wchłania zapachy. Skutecznym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu jest wywietrzenie kurtki. Najlepiej jest to zrobić w chłodnym i przewiewnym miejscu. Kurta skórzana nie może być narażona na działanie słońca i wilgoci. Jeśli jej wywietrzenie nie usunie nieprzyjemnego zapachu, wówczas konieczne będzie wypranie kurtki.

Dbanie o kurtę skórzaną

Wiedząc jak wyczyścić kurtę skórzaną warto jest także wiedzieć jak po prostu o nią właściwie dbać. Kurta taka wymaga bowiem odpowiedniej pielęgnacji. Przynajmniej raz w roku na kurtkę nałożyć powinno się specjalny balsam. Oczywiście na kurtkę wyczyszczoną i wypraną. Dzięki temu skóra zachowana swoje właściwości. Dobrze jest także stosować odpowiednie impregnaty zabezpieczające skórę przed wilgocią.

Copywriter

Jakie spodnie dla chłopca 13 lat?

Previous article

Mucha dziecięca

Next article

You may also like